Tenhle dům nestojí ani milion a postavíte ho za 6 hodin. Stačil by Vám?

QUIRKY pictures and video have revealed the innovative flat pack folding home which could be yours from just £24.8K and takes only six hours to build. The incredible shots show components of the flat pack M.A.Di Home being produced in a factory, transported by truck to its new location and being unfolded and easily assembled on site. Time-lapse footage shows the modern prefab home being transformed into the final product, complete with windows and doors. Interior images show the sleek design which boasts plenty of open plan living space in the wacky a-frame house. The ingenious M.A.Di Home was created by Italian architect, Renato Vidal. It is earthquake resilient and has the eco-friendly capacity to become completely off-grid with solar panels, LED lighting and grey water systems. M.A.Di Home / mediadrumworld.com, Image: 355849274, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Media Drum World

Tohle je velice zajímavý dům. Proč si dům stavět, když si ho můžete nechat přivézt a následně poskládat? Ital Renato Vidal vytvořil koncept moderního bydlení, které je pohodlné, bezpečné a zároveň finančně dostupné. Navíc za šest hodin od převzetí zásilky bydlíte. Ceny skládacího domku začínají na zhruba 713 tisících za stavení o ploše 27 metrů čtverečních. Největší model má obytnou plochu 84 metrů čtverečních, ale jeho cena také náležitě vzroste. Koupíte ho za 1,5 milionu. To je ovšem pořád nižší cena, než za jaké se prodávají nemovitosti v Západní Evropě i v Česku. A to i několikanásobně.

Dům „za pár kaček“ ?

Tak nějak by se to dal nazvat. Autoři projektu pojmenovaného M.A.D.I (modulo abitativo dispiegabile, tedy obytný rozkládací modul) slibují kromě standardního bydlení všestranné využití například pro sportovní akce s potřebou dočasného ubytování nebo pro případ přírodních katastrof. Italský dům navíc odolá zemětřesením a umožňuje ekologické bydlení. Na střechy je možné umístit solární panely, dům je ze dřeva a jeho výroba nemá negativní dopad na životní prostředí. Podívejte se na to, jak se rychle postaví níže do naší fotogalerie.

loading…


loading...