Tato rostlina má tolik využití, že jí budete chtít hne domů.

Tohle si určitě přečtěte. Určitě jste se již alespoň jednou v životě sešli s touto rostlinou, které se někdy říká „strom peněz“. Nazvali ji tak lidé, protože její listy připomínají tloušťku kulatých minci. Obsahují velké množství šťávy. O jejich vlastnostech ví jen málokdo. Řeknu vám, jak si z pokojové rostliny uděláte skutečnou medicínu. Nejdříve vás musíme upozornit, že listy tlustice kromě užitečných látek obsahují i ​​arsen. Proto by se při vnitřním požití mělo dávat pozor na správné dávkování. Takže s ní opatrně.

Jaké je její využití?

  • Při vzniklém oparu na ústech si natírejte postižené místo šťávou z tlustice každých 30 minut. Jinou alternativou je přiložení si obkladu namočeného v jeho šťávě a zalepení náplastí, nejlépe před spaním.
  • Chcete-li se rychle zotavit po angíně, je třeba, abyste si vytiskli šťávu z 10-jejich listů a rozředili ji ve sklenici s vodou. Tímto roztokem si vykloktejte hrdlo 3x denně.
  • Při artróze kloubů se doporučuje před spaním potřít si místa šťávou z 10-15 listů.
  • Pokud máte problémy s hemeroidy, přiložte si na postiženou oblast rozřezaný list.
  • Tlustice léčí i popáleniny, strie, rány a abscesy. Připravte si kašičku z listů, natřete ji na potřebná místa, obvazujte obvazem a měňte každé 2 až 3 hodiny.
  • Šťáva z listů tlustice odstraňuje svědění a zánět po bodnutí komárů, včel a vos. Potřete si ránu 4 až 6x denně.
  • Tlustice pomáhá i při zánětlivém onemocnění ledvin. Je třeba 3x denně vypít 1 polévkovou lžíci tohoto extraktu: rozdrťte 5 lístků, zalijte je sklenicí horké vody a nechte vyluhovat 1 hodinu.

Jak ji rozmnožit?

Rozmnožování tlustice je jednoduché. Často se děje samovolně v květináči, kam sem tam odpadne nějaký lísteček. Opatrně zasazené lístečky se stávají „maminkou“ pro malé tlustice, které začínají vyrůstat u zaschlých míst, kde jsme lísteček odlomily. I když rostlinu množíme stonkovými řezy, necháme nejprve stonky nějakou dobu zaschnout, asi den nebo dva, až poté je sázíme do zeminy.

Druhou možností je dát stonky do sklenice s vodou a počkat, až pustí kořínky. A jak se to povedlo Vám? Napište nám o tom do komentářů.

 

loading...